( Böcek Araması )

Ofisinizde Teknik ve Elektronik olarak bir çok zafiyet olabileceğini biliyormusunuz? Üstelik yukarıda gösterilenler bunlardan sadece birkaçı….

Bilgi çağında yaşıyoruz. Çağımızın bize getirdiği bir çok avantajı kullanıyoruz. “Bilgi” bizim için çok kıymetli ve artık çok daha kolay ulaşabiliyoruz. İnternet elimizin altında, teknolojiye sahip olmak ve onu kullanmak gün geçtikçe kolaylaşıyor, ucuzluyor ve hepimize hitap etmeye devam ediyor öyle değil mi?

Peki… Bu baş döndüren hız, aynı zamanda sizin güvenliğinizde telafisi mümkün olmayan açıklıklar bıkarıyor olabilir mi?

Sadece muhattabların bilmesi gerektiği sizin için “önemli olan bilgi” bir başkasının eline geçiyor olabilir mi?

Sizin için önemli olan görüntü ve ses kayıtlarınızı bir başkası kolayca elde edip kaydediyor olabilir mi?

Ticari bir rakip, intikam almak isteyen bir düşman, eski sevgiliniz hatta beni aldatıyormu diyerek bir casusluk firmasından hizmet alan eşiniz, eski bir dostunuz, meraklı bir komşunuz, işinde yükselmek için sizin prestij kaybı yaşamanızı isteyen bir çalışma arkadaşınız gibi bu profile uyan daha birçok kişi içinde tam da şuan ses ve görüntüleri kolay elde edilen bir durumdamısınız?

Kim bilir? Bir düşünün!

Günümüzde; gelişen teknoloji ile maliyetlerin ucuzlaması ve eskiden casusluk için kullanılan cihazların artık alt piyasalarda komik fiyatlara satılması başta çalışma alanlarımız olmak üzere özel hayatımız ve iş hayatımızın güvenliğinde derin boşluklar oluşturuyor..

Fiziki güvenliği sağladınız, hatta bir koruma ordusu kurmuş olabilirsiniz…

Personel güvenliği sağlamış, çalıştırdığınız personeli takip ve kontrol altında bulundurmaya devam ediyor olabilirsiniz…

Peki, komik rakamlara internette dahi satışı yapılan:

  • “Böcek” (elektronik böcek) olarak tabir edilen basit bir alıcı verici devresinin,
  • Bozuk para büyüklüğünde bir ses kaydedicisinin,
  • Odanızın şahane şehir manzarasına bakan camı üzerinde oluşan ses titreşimlerinizi basit bir cihazla toplayarak kaydeden kişilerin,
  • Önemli kararlar aldığınız toplantı odanızdaki sızıntının,
  • En mahrem haliniz ile yaşamınızı sürdürdüğünüz evinizin,

kısacası güvenli kabul ettiğiniz size özel alanlarınız da, dinlendiğiniz ve kayıt altına alındığınız bir olayın gerçekleşmesinin size neler kaybettirebileceğini hiç düşündünüz mü?

Para? Güven? Prestij? Ortaklar? Kariyer? Aile? Arkadaş? Eş? Dost? Maddi-Manevi hangi değerleriniz bu durumdan etkilenirdi?

İşte bu gibi durumlara sizi düşürmek isteyen kişilerin bilginizin, ses veya görüntü kaydınızın, güvenlik çemberinizin dışına çıkmasına vesile olan; elektronik sistemlerin, elektronik böcek varlığının, ısı, ışık, akustik vb gibi sızıntıların tespit ve kontrolünün yapılması maksadı ile teknik cihazlar ve eğitilmiş profesyonel personel tarafından, talep edilen bölgenin aramasının yapılmasına : “Teknik Elektronik Arama” (Böcek araması) diyoruz.

İletişim : teknikelektronikarama@gmail.com

Not : Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler: internet, konu ile ilgili yayınlanmış; dergi, gazete, kitap gibi halka açık açık kaynaklardan elde edilmiştir . Hiç bir suretle gizli ve kanun dışı bilgilerin paylaşımı yapılmamaktadır.